Nemrég még Bankközi Adós és Hitelinformációs Rendszernek nevezték, jelenleg a Központi Hitelinformációs Rendszer ( KHR lista ) nevet viseli. Ahogy pedig mindenki ismeri, az pedig a BAR lista. A KHR egy adóst nyilvántartó rendszer, ezen adatbázis adatainak segítségével a pénzintézetek …
Devizahitel törvény lépésről lépésre
A devizahitelesek problémája igen hosszú ideje foglalkoztatja a közvéleményt. Mint ismeretes, sokan estek áldozatul a svájci frank szárnyalásának, miután körülbelül a duplájára emelkedett a frank értéke, és vele együtt a törlesztőrészletek is igencsak megugrottak, amit sokan már nem tudtak fizetni. …
Így változik a cafeteria 2015-ben
Magyarországon sok ember fizetését egészíti a munkáltatója béren kívüli juttatásokkal. A cafeteria többféle lehet, legtöbbször a dolgozó maga választhatja meg, hogy milyet szeretne. Mivel sok embert érint a cafeteria, nem véletlen, hogy rengetegen kapjál fel a fejüket minden alkalommal, amikor …
Teljesítésigazolás és e-teljesítés igazolás egyszeregy
A teljesítésigazolás elsődleges célja az, hogy kiállításával a megbízó elismeri, hogy a megbízott az általa elvállalt munkát a feltételeknek és a megegyezésnek mindenben megfelelően hajtotta végre, a teljesítés a megrendelés minden pontjának megfelel. A megbízott számára ez fontos visszajelzés, egyben …
Bérleti szerződésmintával segíti a bérlőket a FEOSZ
Hazánkban is folyamatosan nő az ingatlanokat bérlők száma, ennek köszönhetően a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országok Szövetsége közzétett egy lakásbérleti szerződés mintát a honlapján, hogy ezzel segítse a bérlőket és sok esetben a bérbe adókat is a bérlet lebonyolításában. A bérleti szerződés …
Az adásvételi és előszerződések
Az adásvételi szerződés, illetve az adásvételi előszerződés alapvető célja, hogy személyek, illetve vállalatok között biztosítsa a tulajdon mozgását, illetve az előszerződés esetében ennek a tulajdonváltozásnak a szándékát rögzítse. Az adásvételi szerződések, illetve az előszerződések általános követelményeit az új Polgári Törvénykönyv …
Hogyan számítsuk ki a végkielégítés mértékét 2014-ben?
A végkielégítés intézménye minden felmondás alkalmával fontos munkajogi kérdéseket vet fel. Meg kell ugyanis határoznunk, hogy az adott munkavállalónak, az adott körülmények között jár-e végkielégítés, illetve amennyiben igen, mekkora ennek az összege? A végkielégítések összegének alakulására számos tényező hatással van, …
A fizetési felszólítást érintő változások
Megváltoztak a fizetési felszólítás jogi hatásai a 2014. március 15-én életbe lépett új Polgári Törvénykönyv értelmében. Ennek megfelelően a jövőben érdemes fokozottan ügyelni a kintlévőségekre. Sajnos ma hazánkban egyre több az olyan cég, szervezet, állami vagy önkormányzati intézmény, mely nem …
Álláskeresési járadék: a munkanélküli segély új arca
Napjainkban is munkanélküli segélyként emlegeti a köznyelv, azonban az új Munka Törvénykönyvének hatályba lépése, azaz 2012 óta a hivatalos megnevezése álláskeresési járadék. A név változott, azonban lényeg ugyanaz: az összegért azok a munkanélküliek folyamodhatnak, akik korábbi munkahelyükön, illetve egymástól függetlenül …
Néhány fontos információ a családi adókedvezményről
A magyar kormány folyamatosan figyel arra, hogy a családok életén javítson. 2014. január 1-jétől bevezette a családi adókedvezmény bővítését, azonban még mindig sok olyan család van, aki nem él vele, épp ezért ők még mindig több adót fizetnek, mind amennyit …